Terugblik op Sacramentsdag 2026

Er is toch een avondmis op zaterdag 6 juni

6 juni 2026

Er is toch een avondmis op zaterdag 6 juni

6 juni 2026

Sacramentsdag 2026 was een groot feest in onze parochie. Kinderen, jongeren, en volwassenen van alle leeftijden waren op 7 juni naar de Laurentiuskerk gekomen om de aanwezigheid van Jezus in het sacrament van de Eucharistie te vieren. Ook uit andere parochies van binnen en buiten onze regio waren gelovigen aanwezig.

Na de plechtige eucharistieviering, waarin drie koren zongen (Intermezzo, JKH en LM-Kinderkoor) en waarin kapelaan Jaider – zoals gebruikelijk – een gloedvolle preek hield over de betekenis van dit waardevolle sacrament voor ons dagelijks leven, trokken velen mee in de processie naar de Mariakerk.

Daar werd de in de processie meegedragen monstrans met de heilige Hostie (het Lichaam van Christus) aanbeden, onder meer door het zingen van het aloude Tantum ergo.  Nadat kapelaan Jaider de gelovigen gezegend had met het Allerheiligste, bedankte hij allen die deze feestelijke viering  (in de beide kerken én onderweg) hadden mogelijk gemaakt.

Ten slotte maakten velen van de gelegenheid gebruik om een koffie, thee of limonade te drinken. een broodje te eten en elkaar te ontmoeten.

Hieronder een selectie uit de vele foto’s die parochiaan Kees Bosch heeft gemaakt. (Klik op een foto voor een vergroting).